• فوت 9 نفر لرستانی به دلیل حوادث ناشی از کار

   طی 6 ماهه نخست امسال:

   فوت 9 نفر لرستانی به دلیل حوادث ناشی از کار

   فوت 9 نفر لرستانی به دلیل حوادث ناشی از کار

   مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان گفت: طی شش ماهه نخست امسال تعداد 9 نفر در لرستان به دلیل حوادث ناشی از کار جان باختند.


   به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان لرستان، دکتر حمید رضا نظیفی با اعلام این مطلب افزود: طی شش ماهه نخست سال جاری تعداد فوت شدگان حین کار در این استان 9 نفر گزارش شده است.
   عضو شورای قضائی استان لرستان اظهار داشت: همچنین در شش ماهه نخست سال قبل (1396) نیز تعداد 13 به دلیل حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده اند که مقایسه آماری شش ماهه نخست تعداد فوت شدگان ناشی از حوادث کار امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خوشبختانه 31 درصد کاهش داشته است.


   حوادث ناشی از کار در لرستان 328 مصدوم برجا گذاشته است


   دکتر نظیفی با اشاره به مصدومین ناشی از حوادث کار نیز بیان داشت: بررسی آمار مصدومین حوادث ناشی از کار در شش ماهه نخست امسال نشان می دهد که تعداد 328 نفر به لحاظ تفکیک جنسیتی شامل 319 نفر مرد و 9 نفر زن به دلیل حوادث ناشی از کار صدمه دیده و در مراکز پزشکی قانونی استان لرستان مورد معاینه قرار گرفته اند.
   مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان همچنین افزود: طی شش ماهه نخست سال قبل (1396) نیز در استان لرستان تعداد 312 نفر مصدوم براثر حوادث ناشی از کار به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که به لحاظ تفکیک جنسیتی شامل تعداد 303 نفر مرد و 9 نفر زن می باشند.
   دکتر حمید رضا نظیفی تصریح کرد: مقایسه آماری این دو بازه زمانی طی شش ماهه نخست امسال و سال ماقبل نشان می دهد که آمار مصدومین ناشی از حوادث کار در استان لرستان با افزایش 5 درصدی مواجه بوده است.
   عضو شورای قضایی استان لرستان ادامه داد: با بررسی آمارهای منتشر شده در سال های اخیر، سقوط از بلندی،اصابت جسم سخت،سوختگی و کمبود اکسیژن از جمله مهم ترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار در است که با رعایت نکات ایمنی به ویژه در موارد کار در ارتفاعات می توان بروز این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.
   این مقام اجرایی استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان می‌باشد گفت: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استانداردها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهم‌ترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

   بر اساس این گزارش، بی احتیاطی، وسایل بی حفاظ، وسایل معیوب، عدم استفاده از وسایل حفاظتی، فقدان اطلاعات، ازدحام و بی‌نظمی تجهیزات، لباس خطرناک، عدم آموزش، نور ناقص و تهویه نامطلوب به تربیت از مهمترین عوامل ایجاد حوادث ناشی از کار است.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: