• کاهش 2 درصدی تصادفات منجر به فوت در استان لرستان

   طی 6 ماهه نخست امسال

   کاهش 2 درصدی تصادفات منجر به فوت در استان لرستان

   کاهش 2 درصدی تصادفات منجر به فوت در استان لرستان

   مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان گفت: آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی طی 6 ماهه نخست امسال در لرستان کاهش 2.06 درصدی داشته است.


   به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی لرستان، دکتر حمید رضا نظیفی با بیان این مطلب افزود: آمار پرونده های ناشی از مرگ و میر حوادث رانندگی استان لرستان در 6 ماه نخست امسال در سه حوزه درون شهری، برون شهری و جاده های روستایی نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.06 درصد کاهش یافته است.

   وی افزود: طی 6 ماهه نخست امسال (1397) مجموعأ 237 نفر در جریان حوادث رانندگی استان لرستان جان خود را از دست داده‌اند که این آمار به لحاظ تفکیک حوزه ها شامل فوت 35 نفر در جاده های درون شهری،184 نفر در جاده های برون شهری و 18 نفر در جاده های روستایی می باشد.

   عضو شورای قضائی استان لرستان تاکید کرد: همچنین در6 ماه نخست سال قبل (1396) نیز تعداد 242 نفر در جریان حوادث رانندگی استان لرستان جان خود را از دست داده‌اند که این آمار به لحاظ تفکیک حوزه ها شامل فوت 55 نفر در جاده های درون شهری، 178 نفر در جاده های برون شهری و 11 نفر در جاده های روستایی می باشد.

   دکتر حمید رضا نظیفی تصریح کرد: مقایسه آماری این دو بازه زمانی نشان می دهد که تصادفات منجر به فوت در مجموع سه حوزه 2.06 درصد کاهش داشته است؛ همچنین تصادفات منجر به فوت در حوزه درون شهری 36.3 درصد کاهش، در حوزه برون شهری 3.4 درصد افزایش و در حوزه جاده های روستایی نیز 63.5درصد افزایش داشته است.

   مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان تاکید کرد: همچنین مجموع آمار فوت شدگان ناشی از تصادفات رانندگی طی سال گذشته تعداد 442 نفر بوده است که از این میزان تعداد 68 نفر در جاده های درون شهری، تعداد 351 نفر در جاده های برون شهری و تعداد 23 نفر در جاده های روستایی بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده اند.   مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان، تاکید کرد: در تصادفات منجر به فوت، ضربه به سر( آسیب جمجمه و مغز )علت اصلی مرگ در حوادث رانندگی است و نیمی از فوتی های حوادث رانندگی در محل حادثه کشته می شوند.

   عضو شورای قضائی استان لرستان بیان اینکه احترام به قوانین راهنمائی و رانندگی و رعایت آن شانس زنده ماندن در تصادفات را بیشتر می نماید، تاکید کرد: حیات انسانها یک ضرورت است و صیانت از نفس آدمی یک وظیفه فردی و اجتماعی به شمار می رود.

   دکتر حمید رضا نظیفی عنوان کرد : مهمترین نکته برای جلوگیری از وقوع تصافات، رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و پرهیز از ارتکاب تخلفات رانندگی است.برخی تصادفات ناشی از رفتارهای پرخطر و عدم رعایت قوانین است، در حالی که علایم رانندگی هشداری برای جلوگیری از حواس‌پرتی راننده است و اگر به این علایم توجه شود درصد قابل توجهی از تصادفات رخ نخواهد داد. ‏

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: