• پزشکی قانونی و مراجعات کودک آزاری

   پزشکی قانونی و مراجعات کودک آزاری

   پزشکی قانونی و مراجعات کودک آزاری

   مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان گفت: طی 6 ماهه نخست امسال تعداد 4 کودک مورد آزار و اذیت والدینشان قرار گرفته اند.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان لرستان ، دکتر حمید رضا نظیفی با بیان این مطلب افزود: طی 6 ماهه نخست امسال تعداد 4 کودک به دلیل وجود صدمات و ضرب و جرح حاصل از کودک آزاری توسط والدین به مراکز پزشکی قانونی استان لرستان مراجعه نموده اند که به لحاظ تفکیک جنسیتی شامل 2 کودک دختر و 2 کودک پسر می باشند.

   وی اظهار داشت: همچنین طی 6 ماهه نخست سال گذشته (1396) نیز تعداد 4 کودک مورد اذیت و آزار پدر یا مادرشان قرار گرفته اند که به لحاظ تفکیک جنسیتی شامل تعداد 3 کودک دختر و تعداد 1 کودک پسر می باشند.

   عضو شورای قضائی استان لرستان اظهار داشت: مقایسه آماری این میزان پرونده در بازه زمانی 6 ماهه نخست امسال و سال ماقبل نشان می دهد که مراجعات کودک آزاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته کاهش یا افزایشی نداشته است.

   وی افزود: بررسی های گروه آمار و انفورماتیک پزشکی قانونی لرستان نشان می دهد که همچین طی 12 ماهه سال گذشته (1396) تعداد 12 کودک به دلیل وجود صدمات و ضرب و جرح حاصل از کودک آزاری توسط والدین به مراکز پزشکی قانونی استان لرستان مراجعه نموده اند که به لحاظ تفکیک جنسیتی شامل 11 کودک دختر و 1 کودک پسر می باشند.

   مخفی ماندن خشونت در خانواده ها

   عضو شورای قضائی استان لرستان تاکید کرد: درمبحث کودک آزاری ترس از آبروریزی مانعی جدی سر راه گزارش این آزار‌هاست، بر این اساس باید اذعان کرد که موارد آزار‌ها بسیار بیشتر از این است که خود نشان‌دهنده افزایش خشونت در جامعه و کاهش آستانه تحمل است.

   دکتر حمید رضا نظیفی بیان داشت: کودک آزاری اثرات مخرب بر فرزندان گذاشته و آنها را دچار مشکلاتی نظیر بروز رفتارهای تهاجمی در بین همسالان، افسردگی، اضطراب، شب ادراری و مشکلات تحصیلی می نماید.

   ***رهایی از خشونت علیه کودکان با اقدامات فرهنگی

   مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان با بیان اینکه کودک آزاری یکی از آسیب های اجتماعی نهفته در جامعه است، افزود: سلامت اجتماعی کودک در کنار قانون باید بستر اجتماعی و فرهنگی برای تغییر هر رویکرد فراهم شود، در غیراین صورت هیچ‌یک از اقدامات نمی‌تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: