• کاهش 3.4 درصدی متوفیان ناشی از تصادفات رانندگی دراستان لرستان

   کاهش 3.4 درصدی متوفیان ناشی از تصادفات رانندگی دراستان لرستان

   کاهش 3.4 درصدی متوفیان ناشی از تصادفات رانندگی دراستان لرستان

   مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان گفت: درایام تعطیلات نوروز امسال نسبت به همان بازه زمانی سال قبل خوشبختانه شاهد کاهش 3.4 درصدی میانگین روزانه تصادفات منجر به فوت در استان لرستان بوده ایم.

   به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی لرستان، دکتر حمید رضا نظیفی با اشاره به مقایسه آماری جانباختگان ناشی از حوادث رانندگی در نوروز سال 1397 با نوروز سال 1396 که از زمان 25 اسفند الی 15 فروردین می باشد، افزود: طبق بررسی های انجام شده، آمار پرونده های ناشی از مرگ و میر حوادث رانندگی استان لرستان در ایام تعطیلات نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خوشبختانه 3.4 درصد کاهش میانگین روزانه داشته است.

   عضو شورای قضائی استان لرستان تاکید کرد: طی ایام تعطیلات نوروزی امسال تعداد 23 نفر بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند که از این میزان فوتی تعداد 4 نفر در جاده های درون شهری، تعداد 18 نفر در جاده های برون شهری و تعداد 1 نفر در جاده رو (جاده فرعی ) جان خود را از دست داده اند.

   دکتر نظیفی همچنین با اشاره به آمار جانباختگان حوادث رانندگی طی ایام یاد شده در سال قبل نیز در استان لرستان تصریح کرد: میزان آمار اجساد معاینه شده ناشی از حوادث رانندگی در مراکز پزشکی قانونی استان لرستان طی ایام تعطیلات نوروزی سال قبل نیز تعداد 25 نفر بوده است که از این میزان فوتی تعداد 5 نفر در جاده های درون شهری و تعداد 20 نفر در جاده های برون شهری جان خود را از دست داده اند.

   وی اظهار داشت: طبق بررسی های به عمل آمده میزان آمار جانباختگان ناشی از حوادث رانندگی طی مدت زمان یاد شده امسال در کل کشور تعداد یک هزار و 34 نفر بوده است این در حالی است که این میزان فوتی در سال ماقبل آن تعداد 874 نفر می باشد.

   عضو شورای قضائی استان لرستان با بیان اینکه طی مدت زمان یاد شده، درصد رشد آمار متوفیان حوادث رانندگی بر اساس میانگین روزانه در کل کشور به میزان 24.2 درصد رشد را شاهد بوده است، تاکید کرد: خوشبختانه این آمار در استان لرستان با کاهش 3.4 درصدی مواجه بوده است.


   دکتر حمید رضا نظیفی اظهار داشت: بررسی آمار فوت شدگان حوادث رانندگی تعطیلات نوروزی نشان می دهد که طی مدت زمان یاد شده در سال 1397 در استان لرستان تعداد 1.15 نفربطور متوسط روزانه جان خود را از دست داده اند که این رقم در سال 1396 تعداد متوسط روزانه 1.19 نفر بوده است.

   وی تصریح کرد: همچنین این نوع بررسی در کل کشور نشان می دهد که طی مدت زمان تعطیلات نوروزی امسال بطور متوسط، روزانه 51.70 نفر جان خود را بر اثر حوادث رانندگی از دست داده اند که این رقم در سال ماقبل آن تعداد 41.62 نفر بوده است.

   وی اظهار داشت: بیشترین آمار فوتی امسال کل کشور طی ایام یاد شده براساس فراوانی در روزهای دهم و سیزدهم نوروز بوده است که در این دو روز با تعداد روزانه 65 نفر کشته ثبت شده که بیشترین آمار فراوانی را به خود اختصاص داده اند.

   دکتر حمید رضا نظیفی با بیان اینکه احترام به قوانین راهنمائی و رانندگی و رعایت آن، شانس زنده ماندن در تصادفات را بیشتر می نماید، عنوان کرد : مهمترین نکته برای جلوگیری از وقوع تصافات، رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و پرهیز از ارتکاب تخلفات رانندگی است؛ برخی تصادفات ناشی از رفتارهای پرخطر و عدم رعایت قوانین است، در حالی که علایم رانندگی هشداری برای جلوگیری از حواس‌پرتی راننده است و اگر به این علایم توجه شود درصد قابل توجهی از تصادفات رخ نخواهد داد.

   مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان افزود: در تصادفات منجر به فوت، ضربه به سر (آسیب جمجمه و مغز) علت اصلی مرگ و میر در حوادث رانندگی است و نیمی از فوتی های حوادث رانندگی در محل حادثه کشته می شوند.

   وی ابراز امیدواری کرد که انشاالله هم وطنان عزیز، با رعایت و احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی در آینده مسبب کاهش چشمگیر تصادفات منجر به فوت خواهند بود و همچنین تاکید کرد: حیات انسانها یک ضرورت است و صیانت از نفس آدمی یک وظیفه فردی و اجتماعی به شمار می رود.

   بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه طرح نوروزی امسال 20 روز و طرح نوروزی سال قبل 21 روز بوده است؛ (زیرا در پایان سال 95 روز 30 اسفند نیز داشته ایم) درصد رشد بر اساس میانگین روزانه محاسبه شده است.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: